Teslimat ve İade

Teslimat ve İade


Siparişin Teslimat Süresi

Mamaplus.com sitesinden yapılan siparişler, üretim yerimiz olan Manisa/Salihli’den anlaşmalı kargo firması Sürat Kargo tarafından mesafe/gün kapsamında teslimatı yapılmaktadır.

MamaPlus üzerinden gün içerisinde verilen siparişler en geç 3 iş günü içerisine anlaşmalı kargo firmasına teslim edilir. Sürat Kargo'nun Türkiye genelinde Cumartesi günü hizmet vermemesi nedeniyle Cuma günü öğleden sonra ve hafta sonu vereceğiniz siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınarak kargoya verilir. Tüm kredi kartı ve kapıda ödeme seçeneklerinde yukarıdaki hususlar geçerlidir.

Ödeme şekli havale/eft olan siparişler, ödemesi ulaştığı zaman işleme alınmaktadır. Dolayısıyla ödemenizin hesabımıza geçtiği saat uyarınca yukarıda belirtilen hususlar geçerli olmaktadır.   


Sitemizden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön alanda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size gönderilmesi gereklidir.

Sürat Kargo ile gönderim sağlayacağınız siparişlerinizde ise siparişinizde yer alan ürün başına 10 TL kargo ücreti yansıtılacaktır.


İade Koşulları
Lütfen hatalı ve eksik siparişleri teslim almayınız. (Konu hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen Mesafeli Satış Sözleşmesini okuyunuz) Teslim aldığınız paketi kargo görevlisi yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Yırtılmış, deforme olmuş veya yanlış gönderildiğini düşündüğünüz ürünleri lütfen teslim almayınız. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal 0850 532 6262 numaralı telefondan firmamızla irtibata geçiniz.

İade Edilecek Ürünlerin Gönderimi
İadesini gerçekleştireceğiniz ürünü mutlaka teslimatı gerçekleştiren Sürat Kargo ile tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

Diğer firmalardan yapılacak gönderimler tarafımızca kabul edilmeyecektir. Eğer iadeleriniz Cayma Hakkı kapsamındaysa kargo ücreti firmamıza aittir. Diğer iadelerde kargo ücreti gönderene aittir.

İadesi yapılacak ürünlerde sipariş numarası, siparişi veren kişinin isim ve adresi ile birlikte iade nedeni mutlaka bildirilmelidir. 0850 532 6262 numaralı telefonu arayarak iade koşullarını öğrenebilir, iade başvurusu yapabilirsiniz.

İade Koşulları
Teslim alınan fakat 1/3’ünden fazlası tüketildiği halde iade edilmek istenen veya firmamıza gönderilen ürünler kabul edilmeyecektir. 

Ambalajı yırtık, ezik ürünler teslimat esnasında kargo firmasından teslim alınmamalıdır. Aksi takdirde firmamız ve kargo firması sorumluluk kabul etmemektedir.

 

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene ederek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almamalıdır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

İade işlemlerinizde ürün ya da ürünleriniz kargoya teslim edilmeden önce 0850 532 6262 numaralı telefonumuzdan arayarak veya 
info@mamaplus.com e-posta adresine mesaj göndererek sipariş iptal işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Kargoya teslim edilmiş siparişler için iade işlemleri kargodaki ürünlerin geri çağrılmasından sonra yapılabilecektir. Ödemesi yapıldıktan sonra iadesi talep edilen ürünler eğer kargoya verilmişse, kargonun teslim alınmadan iadesinin yapılması gerekmektedir. Eğer ürün kargoya verilmemişse iptal işlemi için 0850 532 6262 numaralı telefonu aranarak gerekli bilgilerin aktarılması gerekmektedir.

Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

Satın alınan ürün bedeli ödenmez ise:

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

Kredi kartının yetkisiz kullanımı ile yapılan alışverişler:

Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri ALICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

Öngörülemeyen sebeplerle ürün süresinde teslim edilemez ise:

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi havale ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde ödeme yapılan banka hesabına ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.
 

Alıcının ürünü kontrol etme yükümlülüğü:

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

Cayma hakkı:

ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

Alıcının cayma hakkı bildirimi yapılacak satıcı iletişim bilgileri:

ŞİRKET ADI/UNVANI: Lider E-ticaret AŞ
ADRES: Anadolu Cad. No.41 Kat.10 D.101 Bayraklı - İzmir
EPOSTA: info@mamaplus.com
TEL: 0850 532 6262

Alıcının iade etmek istediği ürünleri göndermesi gereken adres;

Salihli Organize Sanayi Bölgesi 302. Cad. No.28 Salihli – Manisa
Lider Pet Food


Cayma hakkının süresi:

Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.

Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

Cayma hakkının kullanımı:

3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

İade koşulları:

ALICI’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
 

Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

İADE VE SİPARİŞ İPTALİ KONUSUNDA SIKÇA SORULAN SORULAR

İade ederken kargo ücreti bana mı ait?
İade ederken, eğer ürünü teslim almadan önce iade ederseniz kargo ücreti firmamız tarafından karşılanacaktır. Fakat teslim aldıktan sonra yapılan iadelerde kargo ücreti sizin tarafınızdan ödenmelidir.

İade Gönderimi Teslim Alınan Kargo Şirketi ile Yapılmalıdır!
İade edilecek ürünler teslim edilen kargo şirketimiz ile gönderilmelidir. Cayma süresi içerisinde yapılan ürün iadelerinde kargo ücreti firmamıza aittir. Ambalajı yırtık, kutusu açılmış, kullanılmış ya da tekrar satılmayacak derecede tahrip edilmiş ürün iadeleri geri alınmaz.

İptal İşlemi Nasıl Yapılır?
Siparişleriniz kargoya teslim edilmeden 0850 532 6262  nolu telefonumuzdan arayarak veya 
info@mamaplus.com e-posta adresine mesaj göndererek sipariş iptal işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Kargoya teslim edilmiş siparişler için iade işlemleri kargodaki ürünlerin geri çağrılmasından sonra yapılabilecektir.

Hasarlı Paket İadesi Mümkün mü?
ALICI, kargo firmaları tarafından getirilen paketin hasarlı olması halinde, ürününü, teslim almamakla yükümlüdür. Kargo firmasından hasarlı olarak teslim alınan ürün için, SATICI sorumlu tutulamaz. Gelen ürün paketinin hasarlı olması halinde, ALICI’nın, ürünü teslim almaması, irsaliyeli faturaya “hasarlı olduğu için ürünü teslim almadığını belirterek imzalaması” ve durumu, 0850 532 6262 no’lu telefona veya info@mamaplus.com adresine bildirmesi halinde, hasarlı olan ürün yerine, bildirimden itibaren üç iş günü içerisinde ALICI’ya, SATICI tarafından yeni ürün gönderimi yapılacaktır. (Birkaç parça ürün sipariş edilmiş olması halinde, bu işlem tek bir ürün için dahi yapılabilir.)

SATICI’dan ürünü sağlam olarak teslim alan, fakat yolda hasar görmesine neden olan kargo firması ancak bu şekilde hasardan sorumlu tutulabilecektir. Aksi taktirde tüm sorumluluk paketi hasarlı olarak teslim alan ALICI’ya ait olacaktır.

Kapıda Ödeme ile Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü Nedir?
Kapıda ödeme ile havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek, Tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.

Cayma Hakkı Prosedürü Nedir?
ALICI; malı teslim aldığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için ALICI tarafından on dört günlük süre içinde SATICI'ya yukarıda bildirilen faks, telefon veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin hükümleri çerçevesinde ve işbu Sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.mamaplus.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, ambalaj ve içeriğinin mal denenirken hasar görmemiş olması ve SATICI tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde,

a) 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır)

b) İade formu doldurulması şarttır.

c) ALICI, ürünü iade etmek istemesi halinde, durumu, teslim tarihinden itibaren 14 gün içerinde SATICI’ya “İade Formu” ile bildirmelidir. İade edilmek istenen ürün, İade Formunun gönderim tarihinden itibaren 10 gün içerisinde, istenen belgeler ile SATICI’ya ulaştırılmalıdır. Ürün teslimatından itibaren ürün ve belgelerin SATICI’ya ulaşmasını takip eden 14 gün içinde ürün bedeli ve teslimat masrafları, ürünün ve ambalajının tekrar satılabilecek durumda olması halinde ALICI'ya iade edilir. İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi zorunludur.

Süresi içerisinde herhangi bir sebeple iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanacaktır. Ürün SATICI’ya iade edilirken, ürünün teslimi sırasında ALICI’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi şarttır. Yukarıdaki madde hükümlerinin yerine getirilmemesi hâlinde para iadesi yapılamayacaktır.