Hikayemiz

 

LİDER PET FOOD HAKKINDA
 

TARİHÇE

2008 Lider Pet Food kuruldu.

2009 Tesisimiz, yılda 35 bin tonluk evcil hayvan maması üretimine başladı.

2014 Yeni lojistik depomuz faaliyete geçti.

2016 Yaş mama, ödül, vitamin ve kedi kumu ürün gruplarının kendi markalarımız ile satışına başladık.

2017 Üretim kapasitemiz yılda 70 bin tona yükseldi.

2018 Yeni lojistik depomuz faaliyete geçti.

2020 LPF Europe, Belçika’da kuruldu ve Avrupa ülkelerine satış yapmaya başladı.
2020 Lider E-Ticaret AŞ kuruldu. 

2021 2. Fabrikamız faaliyete geçti. Üretim kapasitemiz yılda 150 bin tona yükseldi.

2022 Üretim kapasitemiz yılda 220 bin tona yükseldi.


Lider Pet Food ailesi olarak, 2009 yılından beri sevimli dostlarımız için mutluluğun tarifini hiç durmadan yeniden yazıyor, geliştiriyor ve paylaşıyoruz. Çünkü, onların daha uzun ve sağlıklı bir ömre sahip olması için ürettiğimiz her bir mama tanesinde mutluluğun tarifini gizliyoruz.


Kurulduğumuz günden bu yana, can dostlarımıza mutlu bir yaşam sağlamak ve onlar adına fayda üretmek için hiç durmadan çalıştık, çalıştık, çalıştık... Evcil hayvan maması sektöründe binlerce satış noktasına ulaşarak her geçen gün daha çok büyüdük. Öyle büyüdük ki; Manisa Salihli’de bulunan modern ve yüksek teknolojiye sahip tesisimizde yüksek tonaj kapasitemiz ile üretim gerçekleştirmeye başladık.

Mutluluğun gizli tarifinin paylaşmaktan geçtiğine inanan bir firma olarak, neredeyse Türkiye’deki tüm raflarda yerimizi alarak her zaman ve her yerde bizi bulun istedik. Ama asla yetinmedik...

65’ten fazla ülkeye fiilen ihracat gerçekleştirerek dünyanın dört bir yanında evcil hayvan sahiplerinin evlerine ve kalplerine girdik. Mutlulukla yapılan her işte olduğu gibi, bu hikayeyle de başarıya imza atacağımızı biliyorduk; 2020 yılında sektörün en büyük ihracatçısı konumuna geldik.

Her zaman “Lider” olmanın verdiği sorumlulukla hareket ederek yurtdışına olan bağımlılığı azaltmayı ve kendi ulusal mama markalarımızı dünya pazarlarına taşımayı öncelikli hedefimiz saydık. Hedeflerimiz uğruna cesurca adımlar atmaktan hiçbir zaman kaçınmadık; tesisimizin Avrupa Birliği ülkelerine ihracat yapabilmek için gerekli olan standartları sağlayan onaylı firmalar arasında yer almasını sağladık. Kısaca; sevimli dostlarımız için her bir mama tanesine büyük hayallerle sığdırdığımız mutluluğun tarifini, dünyanın dört bir yanına ulaştırmayı başardık.

Lider Pet Food markası olan MamaPlus, her ne kadar yeni bir marka olsa da arkasında 10 yıldan fazla tecrübe bulunmaktadır. "Spectrum Low Grain, Spectrum, Reflex Plus, Reflex, Bonnie, Proline, Trendline, Enjoy, King, Thunder, Jetix, New Dog ve New Cat" markaları ile sektörde yer alan Lider Pet Food Yem San. ve Tic. AŞ, 2009 yılında ülkemiz pet food sektöründe faaliyetine başlamış genç bir kuruluştur. Lider Pet Food'un kurucu grup firmaları olan Tavas Pet ve Sera Pet evcil hayvan sektöründe ülkenin neredeyse 4.500'den fazla satış noktasında, 17 değişik markada 200'den fazla farklı pet ürünü ile faaliyet gösteren köklü ve başarılı geçmişe sahip saygın firmalarıdır. Lider Pet Food fabrikası Türkiye'nin üçüncü büyük kenti olan İzmir'e 110 km uzaklıkta ve önemli hammadde kaynaklarının tamamına yakın konumdaki Manisa'nın Salihli ilçesindedir.

Durmaksızın çalışan 2 üretim tesisimiz ve 3 üretim hattımızda 22.000 m²'si kapalı olmak üzere 400.000 m² toplam alanda, 220.000 Üretim Kapasitesi, 15.000+ Üretim Stok kapasitesi ve 350'den fazla çalışanıyla ile üretim yapılmaktadır.

Kurumsal videomuz için tıklayın