DogPlus Düşük Tahıllı Hipoalerjenik Kuzu Etli Pirinçli Yüksek Enerjili Yetişkin Köpek Maması 15 Kg + Kuzu Etli + DanaEtli Ödül

Ağırlık
15 KG
Mama Tadı
Kuzu Etli
Mama Türü
Yüksek Enerjili Yetişkin Köpek Maması
Ambalaj Türü
Yapıştırma (Fermuarsız)
Mama Ağırlığı
15 Kg
Ham Protein
%26
Ham Yağ
%14
Ham Selüloz
%2
Ham Kül
%8
1,120.00 TL
Teslimat Bilgisi
En geç 28 Mayıs 2024 Salı günü Manisa şehrinden kargoya verilir

Ürün Açıklaması

Av köpekleri için beslenme oldukça önemlidir. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki av köpeklerinin tükettiği yağlar, proteinler, karbohidratlar, lifler ve diğer besin maddeleri onların av sırasında veya av dışı yaşamlarındaki performansını etkiler. Av köpekleri bir nevi köpek dünyasının atletizm sporcuları gibidir. Beslenmelerinde besin madde gereksinimlerinin eksikliği veya fazlalığı sağlıklarını ve performanslarını etkileyen en önemli konular arasındadır.

Av köpeklerinin diyetleri normal köpek diyetlerinden farklılıklar gösterir. Örneğin avlanan köpeklerin enerji gereksinimi diğer köpeklere göre oldukça yüksektir. Enerji gereksinimlerinin karşılanmasında yağlar uygun kaynaklardır ve hayvansal yağların biyoyararlanımı daha yüksektir. Av köpekleri gibi aktif köpekler tükettikleri yüksek yağlı diyet ile oksijeni daha etkin kullanabilir ve daha yüksek enerji kaynağı haline dönüştürebilirler, böylelikle kondüsyonlarında herhangi bir olumsuzluk olmadan bir sonraki av periyoduna hazır olabilirler. Kondüsyonun korunmasında L-karnitin takviyesi Dog plus high-energy de ayırıcı bir özellik gösterir. Köpeğinizin av yapmadığı dönemde yağlanmasını önler ve ideal silüetinin korunmasına yardımcı olur. Ürün formülasyonunda yağ kaynağı olarak sadece tavuk yağı kullanılmıştır, ve köpeğinizin enerji ihtiyacının karşılanması ve mamanın lezzetliliğinin istenen ölçekte olabilmesine katkı sağlar.

Av köpeklerinin günlük protein ve amino asit ihtiyaçları diğer köpeklerden daha fazladır. Proteinlerin özellikle yüksek sindirilebilirlikte olması ve gereksinimleri tam ve dengeli karşılaması son derece önemlidir. Dog plus high-energy bu anlamda premium kalitedeki hammaddeler ile köpeklerimizin gereksinimlerini sağlamaya yönelik özenle üretilmiştir.

Bununla birlikte tek farklılık tabi ki enerji ve protein ihtiyacı ile ilgili değildir, özellikle hareketli ve yüksek stres altında oldukları için sindirim eklem kas sisteminin ve genel olarak bağışıklık sisteminin desteklenmesi ciddi önem taşır. Av köpeklerinin diğer önemli bir gereksinimi de eklem ve kas aktivitesinin oluşturacağı yıpranmanın giderilmesi için gerekli besin maddeleridir. Köpeklerin beslenmesinde diyette bulunan E Vitamini ve selenyum doğal antioksidanlar olarak değerlendirilir ve köpeğinizin av sırasındaki aktifliğine bağlı olarak gerçekleşen yıpranmayı onarır. Dog plus high-energy bu özel gereksinim düzeyleri değerlendirilerek, bu etkinliğin sağlanmasına özel E vitamini ve selenyum içerir. Av köpekleri için hücre duvarının korunması, deri ve tüy sağlığı ile bağışıklık sisteminin desteklenmesinde önemli gereksinimlerden olan omega 3 yağ asitleri ise formülasyonda bulunan keten tohumundan sağlanmaktadır. Bağışıklık sistemi ve bağırsak sağlığının desteklenmesinde dog plus high energy de ayrıca prebiyotikler- ksilooligosakkaritler önemli bir fonksiyona sahiptir.

Av köpeğinizin belki de besin maddeleri içerisinde en az gereksinim duyacağı kolay eriyebilir karbohidratlardır. Bu karbohidratlar parçalanıp enerjiye dönüştüklerinde daha fazla laktik asit ortaya çıkar ve bu durumda köpeğinizin av sırasında daha kısa sürede yorulmasına ve ayrıca dışkı kalitesinin daha kötü olmasına neden olur. Bunun için dog plus high-energy daha az tahıllı olarak tasarlanmıştır.

Günümüz av köpeklerinin özel beslenme gereksinimleri gözetilerek üretilen Dog plus high-energy köpek maması, sizin av sahasında yakın dostunuz ile istediğiniz ilişkiyi kurmanızda ve onun sağlığı, performansı için gerekli olan her ayrıntıyı içermektedir. Siz de sevimli dostunuzun daha sağlıklı olmasını ve daha yüksek performansa sahip olmasını istiyorsanız ürünümüzü bir an önce denemek için acele ediniz.

DogPlus av köpeğinizin ihtiyaç duyduğu besin maddelerini tam ve dengeli içeren formülü onun ideal silüetini korumasına yardımcı olur. İçeriğindeki doğal bitkisel antioksidanlar günlük streslere veya yaşlanmaya karşı direncini arttırır.

Köpeğinizin yediği her öğünün ona daha uzun ve mutlu bir hayat sunduğundan emin olmak için geliştirdiğimiz DogPlus ile artık sevimli dostlarınız daha mutlu, enerjik ve sağlıklı.

DogPlus ürünleri,

İçerdiği bitkisel ekstraktlar ve ksilo oligosakkaritler ile sevimli dostlarımızın bağışıklık sistemini güçlendirir ve sindirim sistemi sağlığını korur.

Deri ve Tüy Sağlığı

Ürünlerimiz, yüksek sindirilebilir özellikteki omega 3 yağ asitleri ve hayvansal protein içeriği ile kedinizin veya köpeğinizin deri ve tüylerinin parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Anti-Aging

Bitkisel ekstraktların doğal antioksidan etkisi ile kedinizin yaşlanmasını geciktirir, organ sağlığını korur.

Üriner Sağlık Desteği

Ürünlerimiz, yüksek sindirilebilir hayvansal protein ve uygun mineral düzeyleri ile kedinizin ve köpeğinizin karşılaşabileceği üriner sistem problemlerinden korur. 

Kilo Koruma

Ürünlerimiz, ambalajın arkasında belirtilen miktarlarda verildiğinde petinizin enerji ve besin madde gereksinimlerini tam olarak karşılar ve içerdiği karnitin sayesinde onun yaşamını ideal silüetinde, sağlıklı bir şekilde devam ettirmesini sağlar.

Dengeli Vitamin ve Mineraller

Vitaminler: A Vitamini, D Vitamini, E Vitamini, C Vitamini, B1-B2-B3 (Niasin)-B6-B12-B7 (Biyotin) - B9 (Folik Asit) Vitamini, K Vitamini, Kolin, Kalsiyum Pantotenat.

Ürünlerimiz, içerdiği tam ve dengeli vitamin ve mineral düzeyleri ile kedi ve köpeğinizin vücudunda sentezlenmeyen bu besin maddelerini sağlar ve onun yaşamsal fonksiyonlarını destekler.

Görme ve Kalp Sağlığı

Ürünlerimiz, içerdiği ideal taurin düzeyi ile kedinizin ve köpeğinizin görme fonksiyonlarını destekler ve kalp sağlığını korur.

Tüy Yumağı Kontrolü

İçerdiği psyllium lifi yardımıyla kedilerde oluşan tüy yumaklarının sindirim kanalında toplanmasını (trikobezoar) önler.

İçindekiler:İşlenmiş Kuzu Proteini, İşlenmiş Hayvansal Protein, Mısır, Hayvansal Yağ, Pirinç, Şeker Pancarı, Ciğer Aroması, Peynir Altı Suyu Tozu, Vitamin ve Mineraller, Bira Mayası, L-Karnitin, Keten Tohumu, Tuz, Yucca Schidigera, Koruyucular-Antioksidanlar.

Mineraller:Kalsiyum, Fosfor, Sodyum, İyot, Çinko, Bakır, Potasyum Klorür, Demir, Selenyum.

Özellikler

Mama Tadı:
Kuzu Etli
Mama Türü:
Yüksek Enerjili Yetişkin Köpek Maması
Ambalaj Türü:
Yapıştırma (Fermuarsız)
Mama Ağırlığı:
15 Kg
Ham Protein:
%26
Ham Yağ:
%14
Ham Selüloz:
%2
Ham Kül:
%8
Vitamin A -IU/kg:
18000
Vitamin D3 - IU/kg:
1500
Vitamin E - mg/kg:
150
Vitamin C - mg/kg:
200

Ürün yorumları 13

13 Yorum
4.9
13 incelemeye göre
5
4
3
2
1