facebook

Ödül Mamaları

Kedi ve köpek ödüllerini aynı gün kargo, en uygun fiyat ve taksit avantajları ile mamaplus.com'dan satın alabilirsiniz.

Ödül Mamaları

Kedi ve köpek ödüllerini aynı gün kargo, en uygun fiyat ve taksit avantajları ile mamaplus.com'dan satın alabilirsiniz. Evcil dostlarınızı mükafatlandırmak için kedi ve köpek ödülleri kategorimizde ödül mamalarını bulabilir; uygun fiyat avantajı ve MamaPlus güvencesiyle sipariş verebilirsiniz. Lezzetli ve sağlıklı kedi ve köpek ödülleri ile sevimli dostlarınızı sevindirin! Başarılarını ve daha sağlıklı beslenmelerini sağlayacak ödüller mamaplus.com'da! K

Köpek Ödülleri
Köpeklerinize verebileceğiniz en büyük ödül, günlük rutinin dışında lezzetli bir atıştırmalıktır. Köpek ödül maması da dostunuzun eğitimini kolaylaştıracak ürünlerin başında geliyor. Fakat unutmayın; köpeklerinizin eğitimi konusunda da size büyük yarar sağlayan bu ürünler, beslenme yerine geçmez.

Köpekler İçin Ödül Mamaları Ne Zaman Verilmelidir?
Köpeklere birçok nedenle ödül maması verilebilir. Henüz evinize katılan yavru köpeğinize oturmasını, pati vermesini ve benzeri komutları bu mamalar yardımıyla öğretebilirsiniz. Onlar söz konusu eğitimleri hayatlarının bir parçası haline getirdiklerinde ise ödülleri bırakabilirsiniz. Yeni öğrendiği bir davranışı zorlanarak da olsa yapmaya başladığı anlar ödüllendirilirse dostunuzun gelişimi hız kazanır. Sizi korumaya çalıştığı ve dışarıda sizi kontrol etmek için sık sık yanınıza geldiği zamanlar onu ödüllendirmeniz onun bu yönünü geliştirecektir. Köpeğinize ödülünü, olumlu davranışı yaptıktan hemen sonra vermelisiniz. Birkaç saniye gecikme bile ödülle olayın bağlantısını kuramamasına sebep olabilir. Olumsuz bir davranışı sonrasında ödül maması vermeniz algı karışıklığına sebep olabilir.

Kaliteli Besin İçeriklerine Sahip Köpek Mamaları
Köpek ödül mamaları, besin yerine geçmez fakat köpeğinizin eğitimine ve neşesine katkı sağlar. Köpeğiniz ödül mamasını tekrar alabilmek için mutlaka davranışını tekrar edecektir. Onları ödüllendirirken ağız ve diş sağlıklarını da etkili biçimde koruyan ürünleri tercih etmelisiniz. Öğün yerine geçmeyen sadece atıştırmalık olarak değerlendirilen bu gıdaların çoğunda vitamin ve mineral katkıları da yer alır. Köpek mamalarının bilmeniz gereken özellikleri ve kullanım koşulları vardır. Dondurularak kurutulmuş ürünlerin çoğu katkı maddesi içermez. Tek protein kaynağı içeren alternatifler gıda alerjisi ve intoleransı riskini azaltır. Diyet mama ile beslenen köpekler için de uygun seçenekler bulunur. Köpekler sevmedikleri bir yiyeceği yemezler. Bu nedenle mama seçiminde köpeğinizin damak tadına dikkat ettiğiniz gibi ödül maması seçiminde de dikkat etmelisiniz. Sığır etli, tavuklu, kuzu etli, pirinçli, hindi etli gibi çeşitleri olan köpek ödül mamaları arasından köpeğinizin yemekten en çok hoşlandığı aromayı seçmenizi tavsiye ederiz. Köpek sahipleri tarafından en çok tercih edilen ödüllerden biri köpek bisküvileridir. Dostunuzun kolayca yiyebileceği köpek bisküvileri, eğitimin vazgeçilmezlerinden olacak. Vitamin içerikli köpek ödül mamaları da hem köpek deri ve tüy bakımı için kullanılır hem de ihtiyacı olan vitaminleri almasını sağlar. Köpeklerin ırkına, yaşına, cinsine göre çeşitleri bulunan vitaminlere de mutlaka göz atmanızı öneririz.

Ödül Maması Fiyatları Köpekler için ödül maması almak istiyorsanız öncelikle köpeğinizin yaşı, ırkı ve cinsine uygun bir mama seçmelisiniz. Ardından dostunuzun damak tadına göre belirlediğiniz ödül mamasını köpeğinizin eğitimi için kullanabilirsiniz. Köpek ödül mamalarına ait oldukça geniş bir fiyat skalası mevcuttur. Somon, ördek, kuzu eti gibi yüksek segmentli içeriklere sahip mamaların fiyatları, tahıl ve sebze ağırlıklı olanlara göre daha yüksek ölçeklidir. Fiyatlandırmada ürünlerin miktarları ve markaları da önem taşır.