Köpeklerde Pati Bakımı

Köpeklerde pati bakımı basit gibi gözüksede atlanmaması gereken önemli bir konudur. Köpeklerin rahat,

Köpeklerde Pati Bakımı

Köpeklerde pati bakımı basit gibi gözüksede atlanmaması gereken önemli bir konudur. Köpeklerin rahat, sağlıklı ve mutlu adımlar atması, tüm aktivitelerini eksiksiz yerine getirebilmesi için pati bakımı olmazsa olmazlardandır. Enerjilerini dışa vurdukları tüm durumlarda pati bakımı şarttır.

Köpeğinizin Tırnaklarının Doğal Yollar ile Aşınması İçin Düzenli Yürüyüşler Yapın

Koşmak, yürümek köpeğiniz için oldukça eğlenceli bir aktivitedir. Bu aktivite sırasında siz köpeğiniz farkında olmasanızda köpeğinizin tırnakları doğal yollar ile aşınır. Bu sayede hem eğlence hem de bakım yapılarak dostunuza sağlıklı patiler kazandırmış olursunuz.

Köpeğinizin Tırnak Araları Yılda İki Kere Tıraş Ettirmelisiniz

Köpeğiniz ile dışarıda yaptığınız aktiviteler sırasında köpeğinizin uzun tüylü patileri tüm yabancı maddeleri ve tozu süpürerek tırnak aralarına hapseder. Tırnak aralarına giren bu maddeler uzun tüyler nedeni ile görülmeyebilir.bu durum uzun vadede sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu sebeple uzun tüylü ırka sahip bir köpeğe sahipseniz tırnak aralarını mutlaka tıraş ettirmelisiniz.

Köpeğinizin Tırnak ve Pati Temizliğini Yapmayı Unutmayın

Sokaklar, parklar ve bahçeler kısacası köpeğiniz ile aktivite halinde bulunduğunuz tüm ortamlar sağlıklı ve zararsız değildir. Zeminde batmaya, kesmeye müsait  olan her şey köpeğinizin patisi için zararlı olacaktır. Bu durumu önlemek adına dışarıda yapılan her aktivite sonrası detaylı bir pati kontrol edilmelidir. İleride oluşacak ciddi sağlık sorunlarının önüne geçilecektir.

Köpeğinizin Tırnaklarını Törpüleyebilmesi İçin Sert Bir Zemin Hazırlayın 

Normal hayatta bizler, tırnaklarımız formunu ve şeklini kaybettiğinde yaptığımız ilk şey tırnaklarımızı törpülemektir. Unutulmamalıdır ki sevimli dostlarımızında tırnakları var ve törpüye ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle evinizin her köşesine köpeğinizin tırnaklarını törpüleyebileceği sert bir zemin hazırlamalısınız. Bu sayede köpeğinizin sağlıklı ve doğal bir şekilde tırnaklarının aşınmasını sağlayabilirsiniz.